Výroba, přímý dovoz distributorům a reklamním agenturám.

Aktuality

Recyklované plasty: rPET a rABS

01.02.2023

 

rPET

Plast označovaný zkratkou PET (polyethylentereftalát) všichni dobře známe. Z toho materiálu se vyrábějí jednorázové plastové láhve na nápoje. A velkou část lidstvem produkovaného pevného odpadu na světě tvoří právě tento materiál. Recyklovaný PET, zkratkou rPET, je zase nejrozšířenější recyklovaný plast na světě. Z rPET se vyrábí nejen fleecové oblečení, ale je použitelný i v mnoha dalších oborech, včetně našeho. Například pro výrobu naší nové řady power bank.

 

V čem je hlavní výhoda rPETu?
rPET má stejné chemické složení jako PET, takže ho lze opakovaně recyklovat. Díky tomu je momentálně nejekologičtějším materiálem pro výrobu obalů. Používání obalů a dalších výrobků z rPETu šetří přírodní zdroje a vytváří nižší uhlíkovou stopu, což potvrzuje i LCA analýza životního cyklu.

 

rABS

Plast označovaný zkratkou ABS (akrylonitrilbutadienstyren) představuje další velmi často používaný plastický materiál používaný při výrobě reklamních předmětů. Recyklovaný ABS, zkratkou rABS, je pak dalším recyklovaným plastem, kterým nově, pokud je to jen trochu možné, nahrazujeme ABS.

 

 

 

 

Příklady produktů:

Všechny produkty najdete ZDE