Výroba, přímý dovoz distributorům a reklamním agenturám.

USB flash popis

Flash diskyFlash disky
Flash disky (též USB flash paměti, fleška) jsou paměťové zařízení vybaveny pamětí typu flash, která umožňuje uchování dat i po odpojení napájení.
Data se do flash disku nahrávají přes sběrnici USB. Flash disky jsou kompaktnějšínež jiná přenosová média a odolnější proti fyzickému poškození. Disponují také vyšší kapacitouu než kompaktní disky CD nebo DVD a jsou energeticky nenáročné. Pro správnou funkci v moderních operačních systémech není potřeba instalace ovladačů.

Výběr flash disku spojují dva hlavní parametry - kapacita a rychlost přenosu (rychlost čtení a zápisu). Nejmodernější doba nabízí flash disky o kapacitě od 2 do 64GB. Důležitým parametrem je rychlost čtení a rychlost zápisu. Tento údaj říká, jaká kapacita dat dokáže být přečtena, respektive zapsána, za sekundu, což úzce souvisí s podporovaným rozhraním. Některé flash disky komunikují na rozhraní USB standardu 2.0 (480 Mbit/s), modernější na USB 3.0 (5Gbit/s). Podpora rychlosti a zápisu je na USB 3.0 samozřejmě rychlejší. V dnešní době již všechny flash disky podporují technologii plug and play (připoj a hraj), tedy po vložení do USB portu je flash disk ihned připraven k použití.