Výroba, přímý dovoz distributorům a reklamním agenturám.

FIDGET SPINNER – NEJEN HRAČKA NEJEN PRO DĚTI

 

Co Fidget Spinner vlastně je?
V principu se jedná o setrvačník - jednoduchou točnu, která rotuje kolem pevné osy a využívá momentu setrvačnosti. V případě Fidget spinneru je točnou vlastní „tělo“ spinneru (můžeme se setkat i s názvy „case“ či „housing“), osu tvoří střed kuličkového ložiska, potažmo naše vlastní prsty. Klasický Fidget Spinner je tvořen dvěma nebo třemi rameny s kuličkovým ložiskem uprostřed, ale můžeme se setkat i s jinými, mnohdy velmi extravagantními tvary. Některé se vyrábějí s důrazem na vzhled, jiné jsou určeny k provádění triků, neboli fidgetingu.


Jak se Fidget Spinner používá?
Princip je velmi jednoduchý - uchopíme střed točny pevně mezi palec a ukazovák a zbývajícími prsty či druhou rukou ji roztočíme.

 

K čemu vlastně Fidget Spinner slouží?
Hlavním účelem je dnes zábava, ale původní patent z roku 1993 uváděl Fidget Spinner jako zdravotní pomůcku pro děti, postižené autismem a hyperaktivním syndromem. Napomáhá soustředění a trénuje jemnou motoriku, funguje také jako antistresová pomůcka pro každého, kdo tzv. neví, co s rukama.

Nejdůležitější část - kuličkové ložisko
Kvalita kuličkového ložiska přímo ovlivňuje rychlost rotace, dobu otáčení a hlučnost Spinneru. Používají se tzv. suchá (bez nutnosti je mazat)ložiska plastová, ocelová, z nerez oceli, ocelo-keramická či celokeramická. Plastová ložiska jsou sice velmi levná, ale mají velké tření a součásti se rychle opořebují, proto se ve Spinnerech téměř nepoužívají. Naproti tomu celokeramická ložiska se téměř neopotřebovávají a mají velmi nízký koeficient tření, nicméně jsou velmi, velmi drahá. Námi dovážené spinnery mají ložiska z nerez oceli - jedná se o „zlatou“ střední cestu. Tato ložiska sice nevykazují až takové výkony jako ocelo-keramická či celokeramická, ale nereznou a velmi pomalu se opotřebovávají, přičemž jejich cena je řádově nižší.Fidgeting - triky se Spinnerem
Pouhé rotování setrvačníku mezi prsty uživatele Spinneru brzy omrzí, proto se může začít věnovat nácviku triků. Na Internetu jich můžete najít celou řadu od základního přehazování roztočeného Spinneru z ruky do ruky přes přehazování z prstu na prst až ke složitým, takřka gymnastickým kreacím. Většina triků využívá gyroskopického efektu roztočeného setrvačníku - osa otáčení má tendenci mířit stále stejným směrem. Tohoto jevu se v průmyslu a vědě široce využívá - jen díky gyroskopu letí raketa rovně, letadlo na místo určení (gyrokompas) a pokud se kola velocipedu (setrvačníky) netočí, žádný cyklista se na něm neudrží.

Tato pomůcka, či chcete-li hračka Vás uklidní a pobaví kdekoli. Je malá a skladná a k jejímu provozováni nepotřebuje žádné zvláštní podmínky - hřiště nebo halu, elektrický proud či wi-fi připojení. S Fidget Spinner si můžete točit doma, venku, v autě, na ulici, v prostředcích MHD nebo kdekoli, kde se vám zrovna chce.